Žákovský parlament

Cílem žákovského parlamentu je umožnit žákům aktivně se podílet na dění ve škole. Zástupci jednotlivých tříd druhého stupně se scházejí na pravidelných měsíčních zasedáních, na nichž řeší aktuální záležitosti a plánují různé akce a soutěže, jež pak sami zajišťují. Zapojení žáci tak získávají cenné organizační dovednosti a hledají řešení formou demokratické diskuze.

Akce pořádané žákovským parlamentem jsou cílené tak, aby se mohlo zapojit vždy více žáků a  pokrývaly široké spektrum různých aktivit tak, aby si pokud možno každý žák na škole mohl najít nějakou aktivitu, v níž se může realitovat.

7. 3. 2023

Zasedání žákovského parlamentu (březen)

Zasedání se uskutečnilo v úterý 7. března. Probírali jsme březnový sběr papíru, přípravy Zahradní slavnosti a turnaj v přehazované, zápis s plánem akcí je k dispozici níže.

6. 3. 2023

Členové žákovského parlamentu 2022/2023

6. A    Antonín Vít, Barbora Ludwigová
6. B    Kateřina Veselá, Kateřina Kostková, Veronika Berková
6. C    Jan Černý, Tereza Kočí
6. D    Alena Homolová, Jan Verner

6. 3. 2023

Práce žákovského parlamentu 2022/2023

V rámci žákovského parlamentu v aktuálním školním roce působí téměř čtyřicet žáků druhého stupně (dva až tři zástupci za každou třídu 6., 7, a 8. ročníku a tři až čtyři zástupci za každou třídu 9.

1. 12. 2022

Zdobení perníkových chaloupek

V pondělí 28. listopadu se zástupci tříd druhého stupně pustili do stavby a zdobení perníkových chaloupek. Úkolu se zhostili s odvahou a odhodláním, přestože práce byla velmi náročná.