Kalendář akcí 2016/2017

Kalendář akcí  na šk. r. 2016/2017

Září

  • 1. 9.   slavnostní zahájení školního roku 2016/2017
  • 8. 9.   fotografování žáků 1. ročníků pro MF Dnes
  • 8. 9.   první zasedání Žákovského parlamentu (ŽP)
  • 12. 9.   schůzka Rady rodičů,
  • 12. 9.   třídní schůzky
  • 20. 9.   2. B, 3. C divadelní představení Mach a Šebestová v divadle Radost
  • 20. 9.   ŠD – představení v klubu Leitnerka
  • 26. 9.   8. A, 8. B, 8. C Evropský den
  • 27. 9.   sběr papíru
  • 27. 9.   ŠD – šachový turnaj
  • 28. 9.   státní svátek
  • Zahájení projektu ERASMUS+ spolupráce se školou v Lipsku
  • Program pro žáky 8. a 9. na Francouzské Alianci v Brně
  • Organizace kurzů Cambridge pro 1. i 2. stupeň
  • Sběr víček ŽP

Říjen

  • zahájení většiny kroužků na škole
  •   3. 10.   7. B, 8. A, 8. B, 8. C, 9. A, 9. B, 9. C výukový program ve VIDA science centru
  •   3. 10.   zahájení Cambridge kurzů
  •   4. 10.   6. A, 6. B, 6. C, 7. A výukový program VIDA science centru
  •   5. 10.   8. roč. Veletrh odborného vzdělávání
  •   7. 10.   ředitelské volno
  • 10.-14. 10.   2. A ŠVP – plavání
  • 10.–12. 10. literárně-historická exkurze žáků 9. ročníků Praha
  • 11. 10.   4. A, 4. B, 4. C preventivní program dopravní výchovy s MP Brno – Empík cyklista 
  • 12. 10.   2. C výukový program Jak se peče chleba v CVČ Lyska
  • 14. 10.   vyjdou fotografie 1. ročníků v MF Dnes
  • 17.-21. 10.   2. B ŠVP – plavání
  • 17. 10.   3. B výukový program Jak se peče chleba v CVČ Lyska
  • 18. 10.   8. a 9. roč. výukový program Poruchy příjmu potravy
  • 19. 10.   1. B výukový program Jabloňka a ořešák v CVČ Lipka
  • 20. 10.   5. B výukový program Úžasné planety - Hvězdárna Brno
  • 21.– 23. 10. výjezdní zasedání ŽP
  • 26. 10.   podzimní prázdniny
  • 27. 10.   podzimní prázdniny
  • 28. 10.   státní svátek
    31. 10.-4. 11.   2. C ŠVP - plavání
  • Zahájení celoroční soutěže ŽP O třídu roku
  • Sběr víček – ŽP
  • Nácvik předtančení žáků 9. ročníků – každou neděli
  • Školní kolo olympiády v českém jazyce
  • Logická olympiáda
  • Přírodovědný klokan
  • Soutěž Hledáme nejlepšího chemika
  • Soutěž ve florbalu AŠSK – H
  • ŠD Bál strašidel
  • ŠD návštěva Klubu Leitnerova

Listopad

  • 7. 11.   anglické divadlo pro 7. a 8. ročníky Canterbury Tales
  • 17. 11.   státní svátek
  • 18. 11.   ředitelské volno
  • 21. 11.   schůzka Rady rodičů
  • 21. 11.   třídní schůzky
  • 25.-26. 11.   Veletrh středních škol na Výstavišti
  • 30. 11.   4. C výukový program v CVČ Lipka 
  • Festival francouzského filmu – návštěva filmu
  • Školní kolo dějepisné olympiády
  • Z9 první část školního kola Matematické olympiády
  • Nácvik předtančení žáků 9. ročníků – každou neděli
  • Zasedání ŽP
  • Soutěže ŽP (výzdoba)
  • Sběr víček - ŽP
  • ŠD návštěva Klubu Leitnerova

Prosinec

  • 5. 12.   5. B divadlo Ostrov pokladů
  • 8. 12.   3. B výukový program Vánoční dílny - Kejbaly
  • 12. 12.   1. B výukový program Vánoční dílny CVČ Lyska
  • 13. 12.   2. C výukový program Vánoční dílny – Kejbaly
  • 14. 12.   anglické divadlo pro 6. ročníky Winter’s Tale
  • 19. 12.   5. A, 5. B, 5. C divadlo v Aj
  • 20. 12.   10:00-11:00 vánoční vystoupení na Zelném trhu
  • 21. 12.   žákovský ples
  • 23. 12. – 2. 1. vánoční prázdniny
  • 4. A výukový program Vánoční dílny
  • Výměnný pobyt studentů v rámci projektu - Lipsko
  • KET zkoušky pro zájemce z kurzů Cambridge ze šk. roku 2015/2016
  • Zasedání ŽP
  • Soutěž ŽP
  • Školní kolo německé olympiády
  • Výjezd žáků 2. stupně Vánoční Vídeň
  • Vánoční těšení 1. stupeň
  • Vánoční charitativní jarmark žáků 2. stupně
  • Školní kolo biologické olympiády
  • ŠD divadelní představení v Klubu Leitnerova
  • ŠD Vánoční besídka

Leden

  • 3. 1.   nástup do školy po vánočních prázdninách
  • 9. 1.   hovorové hodiny
  • 19. 1.   5. ročníky preventivní program s MP Brno Netiketa
  • 19. 1.   6. ročníky preventivní program s MP Brno Bezpečně na internetu – Kyberšikana
  • 25. ledna 2017 Den otevřených dveří
  • Soutěž ŽP
  • Sběr víček  ŽP
  • Rozřazovací testy 4.-8. ročník
  • Srovnávací testy z anglického jazyka 2. a 3. ročníky
  • Francouzský stážista na škole
  • Školní kolo matematické olympiády Z9
  • Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce pro 2. stupeň
  • Školní kolo matematické soutěže – Pythagoriáda
  • Z9 druhá část školního kola Matematické olympiády
  • Z8, Z7, Z6 první část školního kola Matematické olympiády
  • Městské kolo konverzační soutěže v německém jazyce
  • Školní kolo olympiády v českém jazyce
  • Chemická olympiáda - školní kola
  • Chemická olympiáda - okresní kolo
  • ŠD návštěva divadelního představení v Klubu Leitnerova
  • ŠD  pěvecká soutěž Zlatý slavík
  • 31. 1.   rozdávání vysvědčení za 1. pololetí školního roku 2016/2017                  

Únor

  • 3. 2.   pololetní prázdniny
  • 6. 2.   3. C výukový program Zimní spáči v CVČ Lipka
  • 13.-17. 2.   lyžařský výcvikový kurz pro žáky 7. ročníků Dolní Morava
  • 16. 2.   5. ročníky preventivní program s MP Brno Netiketa
  • 16. 2.   6. ročníky preventivní program s MP Brno Bezpečně na internetu - Kyberšikana
  • Soutěž English Star pro Bakalku – školní kolo 3.-5. ročníky
  • Anglické divadlo pro 1. stupeň
  • Konverzační soutěž pro 2. stupeň
  • Zasedání ŽP
  • Sportovní soutěže ŽP
  • Smyslová olympiáda ŽP
  • Sběr víček  ŽP
  • Školní kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce
  • Francouzský stážista na škole
  • Okresní kolo německé olympiády
  • Školní kolo zeměpisné olympiády
  • Městské kolo olympiády v českém jazyce
  • Městské kolo dějepisné olympiády
  • Zadání školního kola Archimediády pro 7. ročníky
  • Preventivní program
  • ŠD návštěva divadelního představení v Klubu Leitnerova 

Březen

  • 7. 3. Den otevřených dveří
  • 7. 3.   pořádání městské soutěže English Star pro 1.-3. ročníky
  • 13.-19. 3.   jarní prázdniny
  • 23. 3.    5. ročníky preventivní program s MP Brno Netiketa
  • 23. 3.    6. ročníky preventivní program s MP Brno Bezpečně na internetu - Kyberšikana
  • 28. 3.    4. A, 4. B, 4. C preventivní program dopravní výchovy s MP Brno – Empík cyklista 
  • Účast na soutěži „Uč se, sportuj a dobudeš svět“ – ZŠ Mendlovo náměstí
  • Krajské kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce
  • Zasedání ŽP
  • Sportovní soutěže ŽP
  • Sběr víček ŽP
  • Krajské kolo olympiády ve francouzském jazyce
  • Krajské kolo olympiády v německém jazyce
  • Školní kolo Fyzikální olympiády kategorie E, F
  • Turnaj v basketu AŠSK – H, D
  • Krajské kolo kategorie Z9
  • Školní kolo matematické soutěže – Pythagoriáda
  • Soutěž Matematický klokan
  • Z8, Z7, Z6 druhá část školního kola Matematické olympiády
  • Okresní kolo Fyzikální olympiády kategorie E, F
  • 7. ročníky Dobrodružná optika
  • Předpřijímačkový víkend pro žáky 9. ročníků
  • ŠD účast ve Výtvarná soutěži školních družin
  • ŠD návštěva divadla v Klubu Leitnerova
  • ŠD recitační soutěž Křišťálová studánka

Duben

  • Zápis do 1. ročníků – 8. 4. 2017, 10. 4. 2017, 11. 4. 2017
  • 13.-14. 4.   velikonoční prázdniny
  • 3. 4.   schůzka Rady rodičů
  • 3. 4.   třídní schůzky
  • 1. stupeň – účast vítězů na soutěži English Jungle 1. stupeň (městské kolo)
  • 4. A výukový program Velikonoční dílny
  • Soutěž English Song & Poem pro 1. stupeň
  • Návštěva dnů BONJOUR Brno
  • Projekt 1. stupně enviromentální výuka – Den Země  
  • Zasedání ŽP
  • Sběr víček  ŽP
  • Soutěž ve futsale
  • Turnaj v basketu AŠSK – H, D
  • Krajské kolo Fyzikální olympiády
  • okresní kolo kategorie Z8, Z7, Z6
  • ŠD divadlo v Klubu Leitnerova
  • ŠD módní přehlídka

 Květen

  • 16. 5.   4. A výukový program Za vůní bylin v CVČ Lipka
  • 17. 5.   4. A, 4. B, 4. C preventivní program dopravní výchovy s MP Brno – Empík cyklista 
  • 29. 5.   hovorové hodiny
  • 9. ročníky – exkurze do Dukovan a Dalešic
  • Ukončení kurzů Cambridge 2.-5. ročníky, KET a PET
  • Mezinárodní Cambridge zkoušky YLE
  • Divadelní představení v anglickém jazyce pro 9. ročníky
  • Recitační soutěž ve francouzském jazyce
  • Návštěva studentů z ISEC programu
  • 1. stupeň otevřené hodiny výuky anglického jazyka a pracovních činností v Aj
  • Zahradní slavnost
  • Zasedání ŽP
  • Bakalka má talent – soutěž ŽP
  • 9. roč. poznávací zájezd Krakov, Osvětim, Wieliczka
  • Městské kolo matematické soutěže – Pythagoriáda
  • Okresní kolo Archimediády pro 7. ročníky
  • 6. ročníky návštěva fyzikální herny v Technickém muzeu
  • ŠD Atletická olympiáda
  • ŠD návštěva divadla v Klubu Leitnerova

Červen

  • 1. A, 1. B, 1. C Čtenářská slavnost
  • Schůzka rodičů žáků budoucích 1. ročníků - 6. 6. v 15:30
  • Rozřazovací testy ve 3. – 8. ročníku z Aj
  • Srovnávací testy 2. ročníků
  • Mezinárodní Cambridge zkoušky KET a PET
  • Návštěva studentů z Lipska v rámci projektu ERASMUS+
  • Školní výlety
  • Školy v přírodě
  • Zasedání ŽP
  • Sběr víček ŽP
  • Vyhodnocení soutěže ŽP O třídu roku
  • 2. stupeň Školní sportovní olympiáda
  • ŠD divadlo v Klubu Leitnerova
  • 30. 6.   ukončení školního vyučování

Další výukové programy, divadelní představení, exkurze, kina, školní akce podle aktuální nabídky. Přesná data budou průběžně k dispozici v aktualitách.