Kalendář akcí 2020/2021

Kalendář akcí  na školní rok 2020/2021

Výukové programy budou realizovány dle aktuální epidemiologické situace.

Dalších výukových programů, divadelních představení, exkurzí, sportovních soutěží
a školních akcí se budeme účastnit podle aktuální nabídky a epidemiologické situace.

Přesná data budou průběžně k dispozici v aktualitách.

Září

  • 1.9. slavnostní zahájení školního roku 2020/2021
  • 2. a 3. 9. adaptační kurz 6. ročníků
  • 5. 9. slavnostní předávání certifikátů z Cambridge zkoušek
  • 5. 9. první zasedání Žákovského parlamentu (ŽP)
  • 14. 9. třídní schůzky pro 1. roč.
  • 15. 9. fotografování 1. ročníků pro MF Dnes
  • 21. 9. schůzka Rady rodičů
  • Organizace a koordinace kurzů Cambridge pro 1. i 2. stupeň
  • Mezinárodní zkoušky z německého jazyka Goethe-Zertifikat B1
  • Zahájení projektu Erasmus + „CHerisH“
  • Předávání certifikátů Cambridge zkoušek KET, PET, FCE

Říjen

  • zahájení většiny kroužků na škole
  • 2. 10. 3. A malá podzimní výprava
  • 9. 10. v MF Dnes vyjdou fotografie 1. ročníků
  • 10. 10. zasedání ŽP
  • 12.-14. 10. exkurze 9. ročníků do Prahy
  • 15. 10. 8. roč. přednášky Polytechnika v rámci projektu Polygram se SPŠCh
  • 19.-23. 10. 2. B ŠVP s výukou plavání v Jedovnicích
  • 20. 10. vyšetření 26 žáků 9. roč. – profesní orientace
  • 22. 10. sběr papíru pořádá ŽP
  • 28. 10. státní svátek
  • 29. 10. podzimní prázdniny
  • 30. 10. podzimní prázdniny
  • Preventivní programy na podporu dobrých vztahů ve třídě se školní psycholožkou
  • Mezinárodní zkoušky z německého jazyka Goethe-Zertifikat A2: Fit in Deutsch 2
  • Školní kolo olympiády v Čj
  • Logická olympiáda
  • Zahájení soutěže O třídu roku (ŽP)
  • Drakiáda (ŠD)

Listopad

  • 2.-6. 11. 2. A ŠVP s výukou plavání v Jedovnicích
  • 4. 11. 8. roč. přednášky Polytechnika v rámci projektu Polygram se SPŠCh
  • 11. 11. 4. C dopravní výchova na dopravním hřišti Riviéra s MP Brno
  • 12. 11. 4. A, 4. B, 4. D dopravní výchova na dopravním hřišti Riviéra s MP Brno
  • 16. 11. ředitelské volno
  • 17. 11. státní svátek
  • 23. 11. schůzka Rady rodičů
  • 23. 11. třídní schůzky (dle epidemiologické situace)
  • 23.-27. 11. 2. C ŠVP s výukou plavání v Jedovnicích
  • Zkoušky YLE
  • Preventivní programy na podporu dobrých vztahů ve třídě se školní psycholožkou
  • Zasedání ŽP
  • Školní kolo olympiády v Čj (8.-9. roč.)
  • Školní kolo soutěže Hledáme nejlepšího chemika v ČR
  • Z9 první část školního kola Matematické olympiády
  • Matematická olympiáda 1. st.
  • Soutěž ŽP – Zimní výzdoba

Prosinec

  • 16. 12. Vánoční vystoupení na Zelném trhu 10:00-11:30
  • Zasedání ŽP
  • Vánoční těšení 1. stupeň (dle epidemiologické situace)
  • Vánoční charitativní jarmark žáků 2. stupně (dle epidemiologické situace)
  • Školní žákovský ples (dle epidemiologické situace)
  • Školní kolo dějepisné olympiády
  • Školní kolo německé olympiády
  • Školní kolo biologické olympiády
  • Projekce francouzských filmů
  • Soutěž ŽP
  • ŠD Vánoční besídky
  • ŠD recitační soutěž
  • 23. 12. 2020-3. 1. 2021 vánoční prázdniny

Leden

  • 9. 1. zasedání ŽP
  • 11. 1. hovorové hodiny
  • 11. 1. informační schůzka k přijímacímu řízení na střední školy
  • 3. A víkendové dobrodružství
  • Lyžařský výcvikový kurz 7. roč.
  • Den otevřených dveří (dle epidemiologické situace)
  • Rozřazovací testy 4.-8. ročníky
  • Srovnávací testy z anglického jazyka 2. a 3. ročníky
  • Školní kolo matematické olympiády Z9
  • Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce pro 2. stupeň
  • Školní kolo matematické soutěže – Pythagoriáda
  • Z9 druhá část školního kola Matematické olympiády
  • Z8, Z7, Z6 první část školního kola Matematické olympiády
  • Městské kolo konverzační soutěže v německém jazyce
  • Školní kolo olympiády v českém jazyce
  • Chemická olympiáda - školní kolo
  • Chemická olympiáda - okresní kolo
  • Studenti na praxi Frj
  • Soutěž ŽP
  • ŠD pěvecká soutěž „Zlatý slavík“
  • Projekt Erasmus + „CHerisH“
  • 28. 1. rozdávání vysvědčení za 1. pololetí školního roku 2020/2021
  • 29. 1. pololetní prázdniny

Únor

  • 3. 2. 3. A dopravní výchova s MP Brno Empík-chodec
  • 4. 2. 3. B dopravní výchova s MP Brno Empík-chodec
  • 5. 2. 3. C dopravní výchova s MP Brno Empík-chodec
  • 22.-25. 2. jarní prázdniny
  • Zasedání ŽP
  • Soutěž English Star pro Bakalku – školní kolo 3.-5. ročníky
  • Konverzační soutěž v Aj pro 2. stupeň
  • Soutěž ŽP
  • Školní kolo olympiády ve francouzském jazyce
  • Městské kolo olympiády v německém jazyce
  • Školní kolo zeměpisné olympiády
  • Městské kolo olympiády v českém jazyce
  • Městské kolo dějepisné olympiády
  • Zadání školního kola Archimediády pro 7. ročníky
  • ŠD návštěva divadelního představení v Klubu Leitnerova

Březen

  • Den otevřených dveří – přesné datum bude k dispozici v aktualitách
  • Zasedání ŽP
  • Lyžařský výcvikový kurz 7. roč. (LVK)
  • Škola v přírodě s výukou plavání 3. A, 3. B, 3. C
  • Pořádání městské soutěže English Star pro 1.-3. ročníky
  • Krajské kolo olympiády ve francouzském jazyce
  • Krajské kolo konverzační soutěže v Aj
  • Dny oslav francouzského jazyka a kultury – soutěž Frankofonie
  • Krajské kolo olympiády v německém jazyce
  • Školní kolo Fyzikální olympiády kategorie E, F
  • Krajské kolo kategorie Z9
  • Školní kolo matematické soutěže – Pythagoriáda
  • Soutěž Matematický klokan
  • Z8, Z7, Z6 druhá část školního kola Matematické olympiády
  • Okresní kolo Fyzikální olympiády kategorie E, F
  • Sportovní soutěže ŽP – florbal, přehazovaná
  • Sběr papíru ŽP
  • Předpřijímačkový víkend pro žáky 9. ročníků
  • ŠD účast ve Výtvarná soutěži školních družin
  • ŠD návštěva divadla v Klubu Leitnerova
  • ŠD módní přehlídka

Duben

  • Zápis do 1. ročníků – přesná data budou k dispozici v aktualitách
  • 12. 4. schůzka Rady rodičů
  • 12. 4. třídní schůzky
  • 27. 4. 4. C Empík cyklista - dopravní výchova na dopravním hřišti s MP Brno
  • 29. 4. 4. A, 4. B, 4. D Empík cyklista – dopravní výchova na dopravním hřišti s MP Brno
  • 3. A víkendová výprava do přírody
  • Zasedání ŽP
  • Projekt 1. stupně enviromentální výuka – Den Země
  • Projekt Erasmus +
  • 1. stupeň – účast vítězů na soutěži English Jungle 1. stupeň (městské kolo)
  • Soutěž English Song & Poem pro 1. stupeň
  • Krajské kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce
  • Státní kolo konverzační soutěže ve Frj
  • Bonjour Brno – dle aktuální nabídky
  • Krajské kolo Fyzikální olympiády
  • Okresní kolo kategorie Z8, Z7, Z6
  • Soutěž ŽP
  • ŠD divadlo v Klubu Leitnerova
  • ŠD turnaj v pexesu

Květen

  • 24. 5. hovorové hodiny
  • zasedání ŽP
  • Ukončení kurzů Cambridge 2.-5. ročníky, KET a PET
  • Mezinárodní Cambridge zkoušky YLE
  • Mezinárodní zkoušky z německého jazyka A2, B1
  • 1. stupeň otevřené hodiny výuky anglického jazyka
  • Zahradní slavnost-dopolední program pro žáky 1. st.
  • Bakalka má talent – soutěž ŽP
  • Městské kolo matematické soutěže – Pythagoriády
  • Představení Frj 5. ročníkům
  • Okresní kolo Archimediády pro 7. ročníky
  • ŠD Atletická olympiáda
  • ŠD návštěva divadla v Klubu Leitnerova

Červen

  • zasedání ŽP
  • 1. A, 1. B, 1. C Čtenářská slavnost
  • Schůzka rodičů žáků budoucích 1. ročníků
  • Rozřazovací testy ve 3. – 8. ročníku z Aj
  • Srovnávací testy 2. ročníků
  • Mezinárodní Cambridge zkoušky KET a PET
  • Projektový den/týden na Francouzské alianci v Brně
  • Vyhodnocení soutěže ŽP O třídu roku
  • Odměna pro členy ŽP
  • ŠD divadlo v Klubu Leitnerova
  • 2. stupeň školní sportovní olympiáda
  • 30. 6. ukončení školního vyučování 2020/2021

Další výukové programy, divadelní představení, exkurze, kina, školní akce podle aktuální nabídky. Přesná data budou průběžně k dispozici v aktualitách.