Matematické soutěže 1. stupeň

Matematické soutěže 1. stupeň

20. 4. 2018Mgr. Lada Bláhová

 

   Dne 16. 4. 2018 se žáci naší školy zúčastnili soutěže Matematický klokan.

V kategorii Cvrček se celkem zúčastilo 163 žáků ze druhých a třetích tříd. Na prvním místě se umístil Rafael Tawa ze třídy 3. B s celkovým počtem 79 bodů (z 90 možných b.), na druhém místě se umístila Izabela Králová ze třídy 3. B s celkovým počtem bodů 76,na třetím místě se umístila Alžběta Hradilová ze třídy 3. A se 75 body.

V kategorii Klokánek se celkem zúčastnilo 142 žáků ze čtvrtých a pátých tříd.

Nejvíce bodů získal Mojmír Houdek ze třídy 5. A  se 120 body (ze 120 možných b.), na druhém místě se umístila Alžběta Kozoňová z 5. C s celkovým počtem bodů 109, na třetím místě se umístil Pavel Vojtek z 5. B se 104 body.

 

   Začátkem ledna na naší škole proběhlo také školní kolo matematické olympiády. Do okresního kola postoupilo celkem 9 žáků 5. tříd -Tomáš Beck, Mojmír Houdek, Eliška Racková, Alex Liška, Michaela Grossmanová, Jakub Mariančík, Tobias Porhajm, Lucie Havelková.

Okresní kolo proběhlo dne 24. 1. 2018 na ZŠ Křídlovická. V tomto kole se umístili na výborném 3. místě dva žáci naší školy - Mojmír Houdek a Tomáš Beck.