Pilotní testování výsledků vzdělávání v 5.a 9. třídách také na naší škole

Pilotní testování výsledků vzdělávání v 5.a 9. třídách také na naší škole

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1\:*{behavior:url(#ieooui) }

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normální tabulka";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman";
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

V úterý 13. prosince začne dvoudenní pilotní testování systému pro ověřování výsledků vzdělávání žáků v 5. a 9. ročníku základních škol a odpovídajících ročnících nižších stupňů víceletých gymnázií.

 Testování proběhne ve vzorku škol a tříd (5. a 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků nižších stupňů víceletých gymnázií). Celkem se jedná o více než 100 škol (100 pátých a 100 devátých tříd nebo odpovídajících ročníků nižších stupňů víceletých gymnázií) ze všech regionů ČR. Pro toto testování byla vybrána jako pilotní také naše škola, konkrétně třídy 5.A a 9.A.

Potřeba pravidelného zjišťování výsledků vzdělávání v 5. a 9. ročníku základních škol

a odpovídajících ročnících nižších stupňů víceletých gymnázií vyplývá z programového prohlášení vlády.

Cílem tzv. „testování“ žáků 5. a 9. ročníků je podle MŠMT ČR ověřit míru naplnění části standardu vzdělávání a identifikovat jejich individuální vzdělávací potřeby, poskytnout zpětnou vazbu školám, učitelům a v neposlední řadě samotným žákům nebo jejich rodičům.Pilotní testování v prosinci 2011 má za úkol ověřit technickou stránku - možnosti a rizika elektronického testování a s tím související logistické zabezpečení. Pilot bude obsahovat testy

z matematiky, českého a anglického jazyka.