Úspěch v krajském kole soutěže "Hledáme nejlepšího mladého chemika v ČR

Úspěch v krajském kole soutěže "Hledáme nejlepšího mladého chemika v ČR

V úterý 20. prosince 2022 proběhlo na Střední průmyslové škole chemické v Brně regionální kolo soutěže žáků základních škol  "Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR". Soutěž probíhá ve dvou kolech, první z nich formou soutěžního testu, který absolvovalo téměř 200 soutěžících žáků základních škol z Brna a širokého regionu.  Naši školu reprezentovali Václav Sedlák z 9. C a Laura Coufalová z 9. B. V této těžké konkurenci se naši žáci v žádném případě neztratili a Václav Sedlák postupuje do dalšího kola z krásného 16. místa. Laura sice zůstala kousíček za postupovou třicítkou, ale prokázala také výborné znalosti a umístila se v první čtvrtině všech soutěžících. 

Děkujeme oběma za vzornou reprezentaci školy a Vaškovi budeme držet palce ve druhém kole soutěže, které proběhne 3. března 2023 praktickou zkouškou v laboratořích SPŠCH.