Projekt "Daruj knihu 2019"

Projekt "Daruj knihu 2019"

4. 2. 2019

Vážení rodiče,

jak jistě dobře víte, naše škola nabízí všem dětem možnost bezplatně si zapůjčit knihy v naší školní knihovně. A musím s velikou radostí říct, že této možnosti děti z I.stupně využívají velmi rády, často a pravidelně. Knihovna je ve výpůjční době zaplněná opravdu velkým množstvím čtenářů, pro něž se snažíme seznam knižních titulů stále rozšiřovat. 

A proto i letos, již potřetí, přicházíme s úspěšným projektem "Daruj knihu." Na vrátnici je uložený košík s různobarevnými papírky, které nesou název knihy a jméno autora. Barva papírků není náhodná, knihy jsou rozděleny podle tématiky:

     - modrá - čtení pro kluky a dobrodruhy

     - růžová - čtení pro holky

     - žlutá - čtení s humorem

     - zelená - čtení pro milovníky zvířat

     - červená - čtení se zamyšlením

     - oranžová - čtení pro prvňáčky a začínající čtenáře

V případě Vašeho zájmu a souhlasu si dítě může jeden či více papírků z košíku vylosovat a danou knihu s Vámi zakoupit a přinést do školy, kde ji odevzdá svému třídnímu učiteli nebo paní učitelce Egberts v 1.B.

Předem veliké poděkování všem, kteří se do tohoto projektu chtějí svým knižním příspěvkem aktivně zapojit.