Úspěch na olympiádě v německém jazyce

Úspěch na olympiádě v německém jazyce

5. 2. 2019Mgr. Martin Hnilo

Městské kolo olympiády v německém jazyce proběhlo 5.2.2019 na ZŠ Antonínská. Naši žáci se odvážně  postavili i soutěžícím, kteří se němčinu učí jako první cizí jazyk, tedy o několik let déle. Přesto se ani letos němčináři z Bakalky neztratili a byli ostatním více než důstojnou konkurencí.

V kategorii pro 6. a 7. ročníky nenašel Jaroslav Moravec (7.A)  přemožitele a zaslouženě obsadil skvělé 1. místo. Helena Hrabalová (7.B) vybojovala 8. místo.

V kategorii pro 8. a 9. ročníky výborně hájily barvy Bakalky dvě soutěžící: Karina Vološenko (8.A), která  získala 2. místo a bude tak naši školu reprezentovat v krajském kole 8.3.2019, a Anna Macková (9.A), jež obsadila 7. místo.

Děkujeme všem soutěžícím za píli, odvahu a skvělou reprezentaci školy.