3.B - vlastivědná vycházka

3.B - vlastivědná vycházka

Pozdenkovová Veronika, 3.B:

Na vycházku jsme šli, protože paní učitelka chtěla, abychom se dozvěděli více o Brnu. Šli jsme kolem brněnského draka, kola, pokroucené věžičky, Zelného trhu, Úřad města Brna, Šilingrova náměstí. Na Pekařské jsme nastoupili na tramvaj a dojeli do školy. A konečně jsme šli na oběd. Všechno se mi to moc líbilo.

 

Řezáčová Klára, 3.B:

Procházka po Brně. Paní učitelka nám v prvouce řekla, že půjdeme na výlet (na procházku). Když jsme přišli do středu Brna, tak jsme se vidali po Husové až na Šilingrovo náměstí. Potom jsme šli po Starobrněnské, po Mečové na Radnickou a na Panskou. Tam byly hezky ozdobené domy zlatem. Pak jsme nasedli na tramvaj a jeli zpátky.

 

Chantal Nová, 3.B:

Výlet byl proto, že jsme měli přinést pověsti o naší obci. A taky proto, že jsme byli hodní. No bylo to super. A šli jsme do města a tam jsme viděli plno věcí. Hrozně se mi líbila pokroucená věžička. Ale nelíbilo se mi, že s námi nešla Natka, protože nebyla ve škole. Myslím, že ji to mrzelo. Ale aspoň někdo tam byl.

 

Šimon Albrecht, 3.B:

Šli jsme do města s prvoukou. Mě se nejvíc líbilo, že jsme šli po Starobrněnské. Líbilo se mi, že ten drak nevypadá jako drak, ale jako krokodýl. A zjistili jsme, že ta věžička není pokroucená sama, ale jsou skoro všechny pokroucené, ale málo...

 

Jana Kokešová, 3.B:

Šli jsme pěšky a zpátky jsme jeli šalinou,na výletě byla sranda. Šli jsme kolem Zelného trhu. A taky kolem mužíčka, který vystrkuje hlavu ze zdi.

 

Natálie Cejnková, 3.B, NEBYLA NA VYCHÁZCE, ALE O BRNU NAPSALA:

Bydlím v Brně. Pro mě je Brno moc krásné. A proto vás chci provést místami, kam chodím nejraději. Takže začneme u mé školy. Tu najdete na adrese: Bakalovo nábřeží 8, Brno 639 00 - pod názvem Bakalka. Potom ráda chodím po památkách, třeba jako Kasematy, brněnské kolo, drak a hrady. Ráda chodím do restaurace, kterou navštěvolal i slavný herce Hugo Haas.

 

Sára Pudilová, 3.B:

Výlet s prvoukou. V prvouce jsme se rozhodli, že půjdeme do města na výlet. Po cestě jsme viděli třeba Starou radnici a draka a kolo, no prostě všechno. Bylo to moc zajímavé. Doufám, že se tam ještě někdy podíváme.