Výlet 4. B do Rudic

Výlet 4. B do Rudic

Výlet do Rudice

Bylo brzy ráno, slunce svítilo na obzoru a příroda se chystala na teplé a slunečné dny. „V 7:15 sraz před školou," opakovala paní učitelka dětem. Než se člověk nadál, všechny děti ze 4.B byly napochodované před vstupní halou. „Jdeme!“ zavelela paní učitelka a šlo se. „Pozor, autobus!“ vykřikla  celá školní výprava a všichni se rozběhli k autobusu. Autobus se rozjel a pak se zastavil ve Staré osadě, kde všichni vystoupili a čekali na Páju, která přišla přímo na toto nádraží. Čekali jsme, až najednou přijel autobus s nápisem ZÁJEZD , my jsme nastoupili a jeli dál. Měli jsme vystoupit na zastávce Jedovnice pila a také se tak stalo. Potom jsme šli chvíli po silnici a pak jsme konečně spatřili les. V lese byl stín, ale horko tam bylo pořád. Když naše výprava došla k rudickému propadání, teprve potom začala ta pravá zábava. Každý z nás měl na seznamu napsáno, že si má přinést čelovku, protože jsme šli do jeskyně. Viděli jsme jeskynního pavouka a dokonce se Nikče podařilo zahlédnout netopýra. V jeskyni to bylo sice studené, mazlavé a tmavé, ale nám se to líbilo a to je hlavní. U jeskyně jsme si dali sváču a vyrazili jsme za dalším dobrodružstvím. 4.B dorazila na místo, kde se odehrávala prohlídka mlýna a oběd. Měli jsme velmi sympatického průvodce. To by mohl potvrdit asi každý z naší třídy. Po obědě se naše expedice blížila ke konci naší cesty - k lomu. Paní učitelka nám slibovala, že lom má více barev písku. Byl to totiž kaolinový lom. Začali jsme lézt dolů do lomu. Bylo to celkem težké, ale nakonec jsme to všichni zvládli. Byl to nádherný lom se spoustou barev. Sbírali jsme písek, kameny a také jsme vyzkoušeli vodu v tomto lomu. Na závěr se 4.B dostala k autobusu velmi brzy a proto se děti odměnily svačinou. Cestou zpět si naše třída vesele zpívala a protože byl tento výlet celkem náročný, dvě naše spolužačky padly únavou. Dobré zprávy: Všichni přežili, nikdo se nezranil, ale pár kalhot se přece jen umazalo! Celá 4.B moc děkuje paní učitelce Hrdinové za tento báječný výlet. Moc se nám tam líbilo a doufáme, že takové podobné dobrodružství s námi podniknete i příští rok. S díkem 4.B                                                 

NATKA VOLKOVÁ 4.B